Květen 2017

Čas běží

29. května 2017 v 22:58
Čas běží. Neřekl bych, že rychle, ale ani pomalu. Prostě běží. A moc lidí si to asi ani neuvědomuje, ale vy běžíte s ním. Je to v podstatě závod. Od narození běžíte k cíli, který nevíte, kdy přijde. Někdy běžíte sami, někdy běžíte s někým. Je to zvláštní přirovnávat život k běhání, ale zkuste se nad tím teď zamyslet.

Kolik lidí s vámi poběží, když je vezmete na ramena?
Kolik lidí s vámi poběží, když si zlomíte nohu?

Určitě by se dalo vymyslet několik dalších podobných otázek (to můžete vy, dolů do komentářů). Ale já chci, abyste se nad tím zamysleli z jiného pohledu. Představte si, že se blížíte k cíli. Ohlížíte se zpátky, a co se vám honí hlavou? Byl to dobrý běh? Jste rádi, za to s kým, jak nebo kudy jste běželi? Pokud budete vědět, že cíl je blízko, už to nezměníte. Nikdy nebudete moct běžet znovu. Nemůžete běžet zpátky. Nemůžete se zastavit.


Myslím, že většina z vás, co tohle čte, se ještě k cíli neblíží. Tak běžte tak, abyste byli se svým "výkonem" spokojený.

Prožít nebo přežít?

28. května 2017 v 19:18
Tak jsem si říkal, jak budu psát často, ale zjišťuju, že uspořádat myšlenky do formy, která by byla publikovatelná je dost složitý. Aspoň pro mě. Hlavně když jsem dost často pod vlivem rumu.

Ale abych se dostal k tomu, o čem chci dneska psát. Mám vystudovaný gymnázium a teď se snažím dodělat VŠ, ekonomku. Na gympl jsem se dostal v podstatě náhodou, na vejšku taky. Ale jsem tady a jsem spokojenej. A jsem dokonce rád za to, že jsem tam, kde jsem. Akorát mám jedinej problém. Příští rok, po návratu z Erasmu udělám (snad) státnice, vylezu s Bc. ze školy a musím rozhodnout co bude dál?

Mám 2 možnosti:
1) V práci jsem se bavil s ředitelem a řekl mi, že u nich můžu udělat kariéru, která mě dotáhne hodně vysoko, jedinou podmínkou je dodělat Ing. Což by nebyl problém.
2) Cestovat. Pracovat na různých brigádách v zahraničí. Poznávat lidi. Poznávat svět. Poznávat sám sebe.


Jediný pravidlo, kterým se řídím, zní: "Člověk musí život prožít, ne přežít." Jakou byste si vybrali možnost vy? Já mám jasno…

Jak začít?

22. května 2017 v 0:44
Na začátek bych chtěl říct, že mě při zakládání tohoto blogu potkali 2 problémy. Jak ho nazvat? A jak napsat úvodní článek, aby byl zajímavý. Záložka "Založit nový blog" mi tu svítí už hodinu a Word mám otevřený asi 2 hodiny. A tak jsem začal psát tohle a snad mě napadne nějaký originální název, než napíšu něco, co vás zaujme, bude to dostatečně dlouhý a mě se to bude líbit.
Asi by bylo fajn, abyste o mě taky něco věděli. Jsem Jakub, je mi 23, studuju vysokou školu a mám rád rum. To asi na začátek stačí, ne? Většinu stejně zjistíte až v dalších článcích, pokud napíšu vůbec ještě někdy něco dalšího. Doufám, že ano.
Hodně dlouho už jsem přemýšlel o tom, že bych začal psát blog. Na Twitter se toho moc nevejde (140 znaků je prostě málo) a dlouhý statusy na Facebooku nikoho nezajímají. Ale nevěděl jsem o čem ho psát. Témata jako fitness, rodina, móda nebo krása jdou úplně mimo mě. Možná to bude tím, že jsem chlap. Nebo snad ještě chlapec?
Momentálně mám po zkouškovým, takže jsem pořád doma, občas na brigádě, ale pořád sám. To mě nutí přemýšlet. A jelikož to jsou občas zajímavý myšlenky, tak by nemuselo být špatný je sdílet s vámi. Tak snad se najde pár lidí, který zaujmu buď svým myšlením, svým humorem nebo svojí osobností? To se uvidí.
Při psaní tohoto úvodního článku jsem si vzpomněl na jednu otázku, kterou mi položil minulý semestr můj učitel na angličtinu a nedokázal jsem na ní odpovědět: "Jsi muž nebo kluk?" Já nevěděl, co odpovědět. A co vy, co byste odpověděli?
A o čem že budu vlastně psát? O životě. Někdy dlouze, někdy krátce. Ale vždycky budu rád, když se nad tím někdo zamyslí nebo si z toho něco odnese.

Pokud jste to dočetli až sem, tak doufám, že to nebylo naposled, co jste byli na mém blogu. Děkuji.