Červenec 2017

Kdybych tak mohl změnit svůj život (2)

28. července 2017 v 21:18
Dneska jsem narazil na tohle video a myslím, že to je přesné vyjádření k tomuhle tématu. Tak koukněte, třeba vás to zaujme..


Kdybych tak mohl změnit svůj život

17. července 2017 v 22:02
Tohle je první téma týdne, ke kterému se konečně můžu vyjádřit. I když to téma je fakt strašný. Proč?
Kdybych tak mohl změnit svůj život, si nemůže nikdo říct. Každej může kdykoliv změnit svůj život. Třeba teď, zítra, kdykoliv.

Lidi, neříkejte si, že byste mohli změnit svůj život. Změňte ho. Dělejte to, co vás baví. Prostě žijte. Máte jeden život, nemůžete ho přece strávit tím, že budete dělat věci co vás nebaví, ne? V tomhle prostě neexistujou výmluvy, že to nejde. Vždycky to jde. Musíte jen vy sami chtít.

Můžete dělat cokoliv vás baví, nesmíte si hledat výmluvy proč něco nedělat, musíte si hledat důvody, proč to dělat.

Nejlepší vlastnosti?

11. července 2017 v 23:59
Říká se, že alkohol v alkoholu nenajdete odpovědi, ale že vám pomůže zapomenout otázku. Mě se tu celý večer honí hlavou otázka: Které 3 lidské vlastnosti jsou nejlepší?
Pomalu se dostávám na dno flašky a odpověď jsem pořád nezapomněl. Dokonce jsem našel i odpovědi, tak schválně, jestli někdo bude souhlasit s tím, co jsem vymyslel.

Upřímnost, Věrnost, Dodržování slibů

A proč zrovna tohle?
Upřímnost - Kdykoliv se s někým poznám a chvíli se bavíme, tak mi řekne, že se mu na mě líbí to, jak jsem upřímný. Abych pravdu řekl, i mě se to líbí. Všem říkám všechno na rovinu a to i očekávám od ostatních. Jenže marně. Pro všechny to je nejlepší vlastnost, ale málokdo vám upřímně řekne svůj názor. Proto si vážím všech, kteří jsou opravdu upřímní. A možná taky proto mám málo kamarádů. Ale zase to jsou opravdoví kamarádi. Protože snesou mojí upřímnost (i když to je někdy krutý) a taky oni jsou ke mě upřímní. Protože s lidma, kteří upřímní nejsou, s těma se nevydržím dlouho bavit.

Věrnost - Měla by to bejt samozřejmost, ale málokdo je věrný v dnešní době. Mnoho mých kamarádek se mi svěřuje, jak podvedli svýho kluka (někdy i se mnou Smějící se, ale nevěděl jsem že jsou zadaný před tím) anebo slýchám jak se kde, kdo a s kým podvádí. Tady to navazuje na můj předchozí článek, proč spolu teda ty lidi jsou, když se podváděj? Jak může někdo žít s pocitem, že podvedl nebo byl podveden? Tady musím říct, že i já jsem podvedl, a proto můj vztah skončil, protože jsem s tím nedokázal žít.

Dodržování slibů - V okolí jsem známej tím, že hodně často něco plánuju a že mi to ve většině případů nevyjde. Problém je v tom, že chyba není na mojí straně, ale na straně druhé. Pořád vymýšlím různé akce nebo výlety, všichni mi to odsouhlasí a jak to pak skončí? Napíšou mi že nejsou peníze, není čas nebo že se jim nechce. Proto už s kámošem plánujeme 4 roky výlet do Asmterdamu. Zatím jsem tam byl 2x sám, protože si vždycky našel výmluvu, proč nejet. A takhle to je se všem a pořád. (třeba zítra jsem měl jet s kolegyní z brigády do kina a teď přišla zpráva, že nakonec ne...) A proto si vážím lidí, kteří když řeknou, že něco podnikneme, tak to opravdu podnikneme!

A co vy, čeho si vážíte na lidech ve svém okolí?

Vztahy? Štěstí?

11. července 2017 v 20:08
Posledních pár dní jsem byl trochu mimo, jelikož polknout flašku rumu denně mi dalo docela zabrat. Jelikož dneska moji blízcí kamarádi tráví čas se svýma přítelkyněma, tak nad tím tak doma přemejšlím. Otevřel jsem si láhev rumu a jdu se trochu rozepsat. (možná dneska napíšu i víc článků)

Moji nejbližší kamarádi (pro zachování anonymity je budu nazývyt Tomáš a Ondřej) mají vztah. Tomáš 3 roky a Ondřej něco málo přes 2 roky. Měli jsme partu 6 lidí. Patřila tam totiž i moje bývala přítelkyně, protože holky byli spolužačky, dokonce nejlepší kamarádky. Ta moje z party vypadla brzo, protože to neklapalo. A proč udržovat vztah, který neklape? Což je docela důležitá otázka, přesně u těhlech 2 vztahů. ani jendomu to neklape, ale udržujou si ty vztahy. A mě zajímá proč? Dokáže mi na to někdo odpovědět? Oni totiž ne...
Pro Tomáše holka udělá cokoliv, aby se mu zalíbila. Začla kouřit. Začla "náhodou" poslouchat metal. A pořád do všeho kecá svoje sračky. A jelikož s nima trávím každý den, divím se, že jsou stále spolu. Každej den se hádaj kvůli píčovinám a trávěj spolu 24h v kuse (a to spolu nebydlej ještě...). Jak tohle může fungovat?
Ondřejova holka z naší party taky vypadla. Podvedla ho, rozešli se, ale po 2 tejdnech se zase dali dokupy, i když jim všichni říkali jak to fungovat nebude. A jelikož jsem já byl ten, kdo to říkal nejvíc, tak se se mnou ta holka přetsala bavit a už mezi nás ani nikdy nejde. Jejich vztah doprovází každodenní hádání, vídání se jednou za 3 dny na pár minut. Tak se znova ptám, jak tohle může fungovat, když ani jeden není šťastnej? Když oba jsou šťastní s někým jiným?

Jako příklady jsem uvedl jen tyhle 2 vztahy, ale mohl bych uvádět dál a dál, jelikož v mým okolí, co má každej vztah, tak to nefunguje nebo spolu nejsou šťastní. A tak by mě zajímalo, proč spolu ty lidi jsou? Je to snad nějakej trend mít vztah? Proč si prostě nepřiznaj, že to nefunguje? Nedokážou si snad říct ahoj a budou takhle trpět?

Já jakmile jsem u svého vztahu zpozoroval problém, tak to dlouho netrvalo a přítelkyně letěla z bytu ještě dřív, než se stihla zabydlet. A od tý doby jsem šťastnej. Přál bych všem, aby sundali růžový brýle a po dlouhý době poznali pocit štěstí.

Tohle napsat mě napadlo po tomto citátu: "Až přijde ten pravý vztah, tak to poznáš. Bude tvůj život zjednodušovat, a ne komplikovat" - Brigitte Nicole