Nejlepší vlastnosti?

11. července 2017 v 23:59
Říká se, že alkohol v alkoholu nenajdete odpovědi, ale že vám pomůže zapomenout otázku. Mě se tu celý večer honí hlavou otázka: Které 3 lidské vlastnosti jsou nejlepší?
Pomalu se dostávám na dno flašky a odpověď jsem pořád nezapomněl. Dokonce jsem našel i odpovědi, tak schválně, jestli někdo bude souhlasit s tím, co jsem vymyslel.

Upřímnost, Věrnost, Dodržování slibů

A proč zrovna tohle?
Upřímnost - Kdykoliv se s někým poznám a chvíli se bavíme, tak mi řekne, že se mu na mě líbí to, jak jsem upřímný. Abych pravdu řekl, i mě se to líbí. Všem říkám všechno na rovinu a to i očekávám od ostatních. Jenže marně. Pro všechny to je nejlepší vlastnost, ale málokdo vám upřímně řekne svůj názor. Proto si vážím všech, kteří jsou opravdu upřímní. A možná taky proto mám málo kamarádů. Ale zase to jsou opravdoví kamarádi. Protože snesou mojí upřímnost (i když to je někdy krutý) a taky oni jsou ke mě upřímní. Protože s lidma, kteří upřímní nejsou, s těma se nevydržím dlouho bavit.

Věrnost - Měla by to bejt samozřejmost, ale málokdo je věrný v dnešní době. Mnoho mých kamarádek se mi svěřuje, jak podvedli svýho kluka (někdy i se mnou Smějící se, ale nevěděl jsem že jsou zadaný před tím) anebo slýchám jak se kde, kdo a s kým podvádí. Tady to navazuje na můj předchozí článek, proč spolu teda ty lidi jsou, když se podváděj? Jak může někdo žít s pocitem, že podvedl nebo byl podveden? Tady musím říct, že i já jsem podvedl, a proto můj vztah skončil, protože jsem s tím nedokázal žít.

Dodržování slibů - V okolí jsem známej tím, že hodně často něco plánuju a že mi to ve většině případů nevyjde. Problém je v tom, že chyba není na mojí straně, ale na straně druhé. Pořád vymýšlím různé akce nebo výlety, všichni mi to odsouhlasí a jak to pak skončí? Napíšou mi že nejsou peníze, není čas nebo že se jim nechce. Proto už s kámošem plánujeme 4 roky výlet do Asmterdamu. Zatím jsem tam byl 2x sám, protože si vždycky našel výmluvu, proč nejet. A takhle to je se všem a pořád. (třeba zítra jsem měl jet s kolegyní z brigády do kina a teď přišla zpráva, že nakonec ne...) A proto si vážím lidí, kteří když řeknou, že něco podnikneme, tak to opravdu podnikneme!

A co vy, čeho si vážíte na lidech ve svém okolí?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asterius Asterius | E-mail | Web | 17. července 2017 v 23:12 | Reagovat

Celkem souhlasím. Akorát bych radši nedoporučoval slibování, když to tak většinou dopadá.
Čeho dalšího si vážím? Tak např. určité taktnosti, což může občas kolidovat s upřímností.

2 Natt Natt | Web | 18. července 2017 v 18:13 | Reagovat

Tohle jsou vlastnosti, kterých si na ostatní taky nejvíce cením. Taky ještě oceňuji, když má někdo stejný smysl pro humor, jelikož s takovým člověkem se hned lehčeji vychází :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama