Prosinec 2017

Vánoce

24. prosince 2017 v 18:24
Vánoce jsou tady!

Nesnáším Vánoce. Asi nejdůležitější zpráva, co jsem chtěl v tomhle blogu vyjádřit. Ale proč?

Vánoce už nejsou co bejvaly, svátky klidu a míru. V dnešní době se mi spíš zdá, že jsou to svátky stresu a hamižnosti. Teda aspoň pro mě, ať už z pohledu mladého uživatele sociálních sítí a nebo z pohledu zaměstnance v obchoďáku.
Instagram se plní sračkama Všichni si fotěj ozdobený vánoční stromečky a pod tím kupy dárků, asi aby lidem ukázali, jak jsou štědří a bohatí. Ale kdo z nich obdaruje někoho jen tak? Kupy dárků pod stromem na Vánoce, ale sem tam někoho pozvat na jídlo, koupit kytku, dárek, prostě jen tak, kdo z nich to dělá? Anebo jen s člověkem strávit nějakej čas, což je mnohem víc, než cokoliv hmotnýho.
A u nás v krámě? Celý dopoledne se mě lidi ptali, co je ve slevě, co vyprodáváme (2.5 dne zavřeno = výprodej zeleniny, ovoce, masa, mléčných výrobků + vánoční sladkosti). Běhali po krámě jak kdyby se blížila apokalypsa, košíky narvaný co to jen šlo. To jsou vážně svátky klidu?

Dál by mě zajímalo, proč si vlastně lidi přejou Veselý Vánoce a šťastnej Novej rok. Všichni se na všechny usmívaj najednou, jsou na sebe milí a podobně. Proč lidi nepřejou každej den někomu ať je šťastnej a veselej, proč jen na Vánoce? Protože nikdo nechce, aby se měl někdo jinej líp, než on sám.

Nesnáším rozdávání a dostávání dárků. Nikdy nevím co komu koupit a nevím jak se tvářit, když něco dostanu. (My introverti prostě neumíme vyjádřit emoce.) Jediná výhoda letošních Vánoc byla, že jsem od rodičů tak nějak za poslední měsíc slyšel co by si přáli od Ježíška (jo, prostě mi řekli co jim mám koupit) a že jsem nemusel kupovat nic jinýho nikomu jinýmu. A co jsem si přál já? Nic hmotnýho. Nic jsem pod stromkem nehledal, chtěl jsem jen aby rodiče potěšil můj výběr dárků, který si za celej ten rok utrpení se mnou zasloužej.

A když tak vidím všechny ty rozzářený stromky a kupy dárků, přemejšlím, kolik lidí si uvědomuje, že ten největší dar nenajde pod stromem. Ale v lidech, s kterejma k tomu stromu jde.

Tak já Vám teda všem přeju šťastnej a veselej život!