Vánoce

24. prosince 2017 v 18:24
Vánoce jsou tady!

Nesnáším Vánoce. Asi nejdůležitější zpráva, co jsem chtěl v tomhle blogu vyjádřit. Ale proč?

Vánoce už nejsou co bejvaly, svátky klidu a míru. V dnešní době se mi spíš zdá, že jsou to svátky stresu a hamižnosti. Teda aspoň pro mě, ať už z pohledu mladého uživatele sociálních sítí a nebo z pohledu zaměstnance v obchoďáku.
Instagram se plní sračkama Všichni si fotěj ozdobený vánoční stromečky a pod tím kupy dárků, asi aby lidem ukázali, jak jsou štědří a bohatí. Ale kdo z nich obdaruje někoho jen tak? Kupy dárků pod stromem na Vánoce, ale sem tam někoho pozvat na jídlo, koupit kytku, dárek, prostě jen tak, kdo z nich to dělá? Anebo jen s člověkem strávit nějakej čas, což je mnohem víc, než cokoliv hmotnýho.
A u nás v krámě? Celý dopoledne se mě lidi ptali, co je ve slevě, co vyprodáváme (2.5 dne zavřeno = výprodej zeleniny, ovoce, masa, mléčných výrobků + vánoční sladkosti). Běhali po krámě jak kdyby se blížila apokalypsa, košíky narvaný co to jen šlo. To jsou vážně svátky klidu?

Dál by mě zajímalo, proč si vlastně lidi přejou Veselý Vánoce a šťastnej Novej rok. Všichni se na všechny usmívaj najednou, jsou na sebe milí a podobně. Proč lidi nepřejou každej den někomu ať je šťastnej a veselej, proč jen na Vánoce? Protože nikdo nechce, aby se měl někdo jinej líp, než on sám.

Nesnáším rozdávání a dostávání dárků. Nikdy nevím co komu koupit a nevím jak se tvářit, když něco dostanu. (My introverti prostě neumíme vyjádřit emoce.) Jediná výhoda letošních Vánoc byla, že jsem od rodičů tak nějak za poslední měsíc slyšel co by si přáli od Ježíška (jo, prostě mi řekli co jim mám koupit) a že jsem nemusel kupovat nic jinýho nikomu jinýmu. A co jsem si přál já? Nic hmotnýho. Nic jsem pod stromkem nehledal, chtěl jsem jen aby rodiče potěšil můj výběr dárků, který si za celej ten rok utrpení se mnou zasloužej.

A když tak vidím všechny ty rozzářený stromky a kupy dárků, přemejšlím, kolik lidí si uvědomuje, že ten největší dar nenajde pod stromem. Ale v lidech, s kterejma k tomu stromu jde.

Tak já Vám teda všem přeju šťastnej a veselej život!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 013 013 | 24. prosince 2017 v 20:02 | Reagovat

Dneska mi popřála hezké svátky osoba, která mě upřímně nemá ráda. Usmívala se na dav okolo nás a mě to bylo strašně líto. Proč mě v davu nepřešla a nenechala to být. Když to nebylo upřímné, tak proč...

2 darkplaceinmyhead darkplaceinmyhead | Web | 30. prosince 2017 v 12:42 | Reagovat

ty se total posrali

3 zdenikusprtky zdenikusprtky | Web | 21. září 2018 v 11:16 | Reagovat

Vyjadřuji se sice pozdě, ale přece...Na jednu stranu chápu tvůj názor. Lidé se přetvařují, kupují dárky ''na sílu'' jakože se to od nich očekává a přitom dát někomu dárek ani nechtějí. Jsou ke všem milí, i když by se tak k některým lidem nikdy nechovali... chápu to. Ale i přes to patřím k tomu stádu lidí, kteří Vánoce zbožňují. A proč? Protože se konečně v klidu sejdu se svou rodinou. Nikdo z nás neřeší práci, já neřeším státnice a zkrátka si jen užíváme ten společný čas. Co se týče dárků, miluji, když někomu udělám radost osobním dárkem, který vymyslím. Miluji balení dárků a vždy se snažím, aby to vypadalo pěkně nebo vtipně apod., abychom se společně pod stromkem zasmáli. A jinak jsem také introvert, takový ten posluchač a nic moc řečník...také nevím co říct na dárky, které dostanu, ale co se týče dávání dárků, vždy se snažím zaměřit na to, co má ten dotyčný rád. O posledních Vánocích jsem dala kamarádce tričko kapely Dymytry a nechala jsem ho od kapely přímo na koncertě podepsat... protože Vánoce neberu jako něco ''co musím'', ale je to čas, kdy se opravdu zastavím a zamyslím se, čím bych ostatním mohla udělat radost. Takže když nebudeš příští Vánoce vědět co koupit a budeš chtít tomu danému člověku udělat radost, zkus se zamyslet nad tím, co má rád a co ho baví :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama